Na co zwracać uwagę przy organizacji imprez?

Organizacja imprez o charakterze masowym to nie lada przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba wszystko dokładnie zaplanować, by nie doszło do nieszczęścia. Muszą być też spełnione odpowiednie warunki BHP. Na co zwracać uwagę?

Wyznacz przestrzeń do zabawy i do siedzenia

Imprezy masowe rządzą się swoimi prawami. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na wiele elementów. Jednym z istotniejszych jest organizacja przestrzeni do zabawy. Z reguły wyznacza się kilka sektorów. Musi być miejsce pod sceną, gdzie będzie można posłuchać ulubionych zespołów lub też potańczyć. Konieczne są także namioty imprezowe, gdzie goście będą mogli schronić się przed deszczem i wiatrem bądź też chwilę odpocząć i potańczyć. Tego typu rozwiązania trzeba jednak dobierać z głową. Namioty imprezowe muszą być dobrane zgodnie z ilością uczestników. To jednak nie wszystkie parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Warto zastanowić się chociażby, czy namioty imprezowe powinny mieć zasłonięty jedynie dach, czy też powinny być dodatkowo wyposażone w inne udogodnienia. To bardzo ważne. Tylko w ten sposób można wiele zdziałać.

Zadbaj o sanitariaty…

Jeśli już będziesz wiedzieć, jak rozlokować gości, a także przygotujesz namioty imprezowe, pomyśl nad sanitariatami. Wprawdzie toalety publiczne nie są może najważniejsza kwestią, jednak bez nich impreza nie mogłaby dojść do skutku. Trzeba więc wszystko dokładnie przemyśleć. Często można skorzystać z już istniejącej infrastruktury, jednak w większości przypadków, wynajmuje się toalety przenośne. To estetyczne, a do tego wygodne rozwiązanie. Nic dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób.

Post Author: admin