Przyszłość dla naszych dzieci – immersja językowa.

Wiele osób na pewno zastanawia się co to takiego ta immersja językowa. Otóż, jest to znana na całym świecie i od wielu lat z powodzeniem stosowana w wielu krajach, metoda nauki języków obcych. Szczególnie łatwo przyswajają język obcy małe dzieci i szczególnie do nich ta metoda ma zastosowanie.

Prywatne przedszkole językowe Warszawa właśnie na bazie tej metody prowadzi edukację maluchów. „Przygoda z naturą” – bo tak ta placówka się nazywa, umożliwia dzieciom codzienne przebywanie w środowisku dwujęzycznym. W czasie zabawy, posiłków i wycieczek dzieci obcują równolegle z dwoma językami, polskim i angielskim, dzięki czemu szybko przyswajają sobie obcojęzyczne zwroty, uczą się słówek i w krótkim czasie, między sobą i z wychowawcami, porozumiewają się w dwóch językach.

Język obcy jest niezwykle ciekawym i intrygującym doświadczeniem dla dziecka, ale musi mu sprawiać radość, nie nużyć i nie nudzić. Aby była skuteczna musi być przyjemnością, a zarazem dzięki odpowiednio dobranym zajęciom, zapewniać rozwój wszystkich czterech sprawności językowych, z wyraźną przewagą rozumienia ze słuchu i mówienia.

Biegła znajomość języka obcego i umiejętność konwersacji w tym języku jest bardzo istotna w dalszym życiu obecnego przedszkolaka i daje mu możliwość w przyszłości edukacji na dowolnie wybranej uczelni na świecie.

Post Author: admin