Pościel bawełniana dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

Dobra jakość materiału to podstawa, jeżeli chcemy zakupić pościel. Powinniśmy pamiętać o tym szczególnie wtedy, gdy wybieramy komplet pościeli dziecięcej. Aby zapewnić bezpieczeństwo skórze malucha i zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii, najlepiej wybrać pościel ze 100% naturalnej bawełny.

Jednak bawełna bawełnie nierówna, ponieważ w sprzedaży możemy znaleźć dużo różnych pościeli, które nie są wykonane z wysokiej klasy tkanin. Oczywiście, możemy kierować się ceną. Jeżeli produkt będzie bardzo tani, w takim przypadku istnieje prawdopodobieństwo, że tak naprawdę nie będzie on dobrej jakości i w związku z tym zakup nie posłuży nam długo. Warto jednak wiedzieć, jak rozpoznawać dobrą bawełnę.

Jak poznać dobrą bawełnę?

Najlepiej dotknąć tkaninę, ponieważ wtedy możemy powiedzieć, jakiej jest ona jakości. Powinna być grubsza, gładka w dotyku oraz miękka, ponieważ wtedy będzie wytrzymała i trwała, nie zniszczy się w praniu oraz będzie przyjemna dla ciała. Warto też zwrócić uwagę na gęstość splotu. Najlepiej, aby pościel dziecięca była wykonana z bawełny o gęstszym splocie, ponieważ wtedy jest mocniejsza. Zbyt luźny splot może też spowodować, że wzory i kolor kołdry będą prześwitywać przez pościel, dlatego zaburzą oczekiwany efekt.

Gdy nie mamy możliwości sprawdzenia pościeli przed kupnem, na przykład chcemy zrobić zakupy przez internet, przede wszystkim zwróćmy uwagę na skład materiału. Idealny to 100% bawełny. Powinniśmy unikać pościeli wykonanej z poliestru, tak zwanego mikrowłókna, ponieważ nie jest ona tak przewiewna i może szybciej się niszczyć, na przykład mechacić. Czasami przy pościeli możemy też zobaczyć parametr taki jak gęstość tkania czy liczba nici. Im większa liczba, tym materiał jest gęściej tkany.

Dlaczego warto wybrać certyfikowaną bawełnę?

Przy zakupie dobrej pościeli dziecięcej sprawdźmy też, czy bawełna, z której jest ona wykonana, posiada certyfikat. Najlepiej, aby był to certyfikat Oeko-Tex 100, który potwierdza, że dany wyrób włókienniczy jest bezpieczny i wolny od substancji szkodliwych używanych często przy obróbce oraz farbowaniu bawełny.

Post Author: admin